Vrouwen gespreksgroep Grootegast bestaat 45 jaar

GROOTEGAST -  Op 9 november is het vijfenveertig jaar geleden dat de Jonge Vrouwen Vereniging werd opgericht. Inmiddels is de naam veranderd in Vrouwen gespreksgroep.

Op 5 november wordt het jubileum gevierd in de Goede Herderkerk, Kees Posthumus is uitgenodigd, samen met accordeonist Juul Beerda. Posthumus is een inspirerende en vrolijke verhalen verteller-(theoloog) en neemt de toeschouwers mee naar ‘List en bedrog de Jakob verhalen’. Ook het kinder- en jeugdwerk haakt aan bij deze voorstelling, die gratis toegankelijk is en om 19.45 uur begint. De doelstelling van de vereniging is door de jaren heen onveranderd gebleven. Aan het woord is Akkie Jellema. ,,De eerste dinsdag van de maand vergaderen we. Op deze avond wordt samen nagedacht en gesproken over een thema of onderwerp, dat door twee leden is voorbereid. Onze vereniging is aangesloten bij de landelijke Protestantse Vrouwen Organisatie, waardoor we gebruik kunnen maken van aangeboden gespreksmateriaal en studiedagen kunnen bezoeken.” In de jaren 70-80 was de vereniging actief in het organiseren van acties. De lijst met activiteiten is lang. ,,Het opzetten van kinderoppas bij de kerk, de fancy fair en de vele, vele oliebollen die we bakten en bezorgden t.b.v. de bouw en inrichting van de Schaapskooi. Veel van onze leden maakten de overstap naar de kerkenraad om daar hun steentje bij te dragen. Er werden zwachtels gebreid voor lepra patiënten, en we liepen in Groningen mee met de ‘Dwaze moeders’ voor Argentinië. En…het roken hadden we inmiddels afgezworen.” In het 25e levensjaar van de vereniging werd begonnen met de Voedselactie Dorcas en werd een jongere Gespreksgroep gestart: ‘Noadja’. Na tien jaar werd deze opgeheven.